Το πρώτο και μοναδικό Κυπριακό 24ωρο υψηλής ευκρίνειας κανάλι ταινιών!

Το κανάλι Movies Best HD ξεχωρίζει για το τηλεοπτικό θέαμα του, προσφέροντας επιλογές μεγάλων blockbusters, κινηματογραφικών αφιερωμάτων και πρεμιέρων από τα μεγαλύτερα στούντιο της Αμερικής και του υπόλοιπου κόσμου, καθώς και επιτυχημένες τηλεοπτικές σειρές.

Οι απαιτητικοί λάτρεις της 7ης τέχνης μπορούν να απολαύσουν επίσης βραβευμένες ταινίες και αγαπημένες παραγωγές όλων των εποχών από το Χόλιγουντ και τον παγκόσμιο κινηματογράφο

Απολαύστε τις καλύτερες ταινίες στο Movies Best HD 24 ώρες το 24ωρο, επτά ημέρες την εβδομάδα, όλο τον χρόνο!

Το κανάλι διατίθεται στις πλατφόρμες Cablenet (θέση 101) και Cytavision (θέσεις 49 & 349).

Πρόγραμμα

Δευτέρα

00:30

12

THE LUNCHBOX

02:15

15

HOTEL ARTEMIS

03:50

15

ACUSADA (THE ACCUSED)

05:45

15

FORSAKEN

07:15

12

BASMATI BLUES

09:05

15

GRETA

10:50

K

LEGEND OF SARILA

12:20

12

THE LUNCHBOX

14:10

15

HOTEL ARTEMIS

15:50

15

ACUSADA (THE ACCUSED)

17:50

15

FORSAKEN

19:25

K

THE MISTLE-TONES

21:00

15

MY BLIND BROTHER

22:45

18

AMERICAN GODS (EP. 1)

23:50

18

AMERICAN GODS (EP. 2)

Τρίτη

01:00

12

I CAN ONLY IMAGINE

03:00

15

LBJ

04:45

15

YOU'RE NOT YOU

06:30

K

THE MISTLE-TONES

08:00

15

MY BLIND BROTHER

09:30

12

MARJORIE PRIME

11:30

12

I CAN ONLY IMAGINE

13:30

15

LBJ

15:15

12

…FIRST DO NO HARM

17:00

15

YOU'RE NOT YOU

19:00

K

ENCHANTED CHRISTMAS

21:00

18

JIGSAW

22:45

18

AMERICAN GODS (EP. 3)

23:50

18

AMERICAN GODS (EP. 4)

Τετάρτη

01:00

15

COCAINE GODMOTHER

02:45

12

PARIS PIEDS NUS (LOST IN PARIS)

04:30

15

WITNESS FOR THE PROSECUTION (EP. 1)

05:30

15

WITNESS FOR THE PROSECUTION (EP. 2)

06:30

15

WITNESS FOR THE PROSECUTION (EP. 3)

07:30

K

ENCHANTED CHRISTMAS

09:00

15

LE SEMEUR (THE SOWER)

10:45

15

COCAINE GODMOTHER

12:45

K

CHICKEN LITTLE

14:15

12

PARIS PIEDS NUS (LOST IN PARIS)

16:00

15

WITNESS FOR THE PROSECUTION (EP. 1)

17:00

15

WITNESS FOR THE PROSECUTION (EP. 2)

18:00

15

WITNESS FOR THE PROSECUTION (EP. 3)

19:00

15

SLIDING DOORS

21:00

12

ARMAGEDDON

23:30

18

AMERICAN GODS (EP. 5)

00:30

18

AMERICAN GODS (EP. 6)

Πέμπτη

01:30

12

THE SIMONE BILES STORY: COURAGE TO SOAR

03:00

15

THE UPSIDE OF ANGER

05:00

15

BERLIN I LOVE YOU

07:00

15

SLIDING DOORS

08:45

12

ARMAGEDDON

11:20

15

THE WRONG CAR

13:00

12

THE SIMONE BILES STORY: COURAGE TO SOAR

14:35

15

THE UPSIDE OF ANGER

16:40

15

BERLIN I LOVE YOU

18:50

12

WHERE THE HEART IS

21:00

15

SURROGATES

22:45

18

AMERICAN GODS (EP. 7)

23:45

18

AMERICAN GODS (EP. 8)

Παρασκευή

00:50

15

FOR LOVE OR MONEY

02:30

15

KIM KONG (EP. 1)

03:20

15

KIM KONG (EP. 2)

04:15

15

KIM KONG (EP. 3)

05:10

15

FLEUVE NOIR (BLACK TIDE)

07:05

12

WHERE THE HEART IS

09:10

15

SURROGATES

10:45

K

MARCH OF THE PENGUINS 2

12:15

15

FOR LOVE OR MONEY

14:00

15

KIM KONG (EP. 1)

15:00

15

KIM KONG (EP. 2)

16:00

15

KIM KONG (EP. 3)

16:50

15

FLEUVE NOIR (BLACK TIDE)

18:50

15

THE COLOR OF MONEY

21:00

15

MODUS S01 (EP. 7)

22:00

15

MODUS S01 (EP. 8)

22:50

15

GRETA

Σάββατο

00:30

12

UP CLOSE & PERSONAL

02:35

15

ARMED RESPONSE

04:10

15

THE HAPPY PRINCE

06:00

18

MARA

07:45

15

THE COLOR OF MONEY

09:45

15

GRETA

11:30

12

UP CLOSE & PERSONAL

13:35

15

ARMED RESPONSE

15:15

15

THE HAPPY PRINCE

17:05

K

LINO

18:50

12

INTO THE WOODS

21:00

K

SPLASH

23:00

15

MODUS S01 (EP. 8)

Κυριακή

00:00

15

MY BLIND BROTHER

01:30

15

KODACHROME

03:15

15

9/11

04:45

15

UNWANTED GUEST

06:15

12

INTO THE WOODS

08:20

K

SPLASH

10:15

15

MY BLIND BROTHER

11:45

15

KODACHROME

13:40

15

THE ROAD WITHIN

15:30

15

9/11

17:15

15

UNWANTED GUEST

19:00

15

THE BACHELORS

21:00

15

20th CENTURY WOMEN

23:10

15

THE BAD BATCH

Δευτέρα

01:15

15

DOWN A DARK HALL

03:00

15

THE DIVINE ORDER

04:45

15

THE PERFECT DAUGHTER

06:30

15

THE BACHELORS

08:20

15

20th CENTURY WOMEN

10:30

15

THE BAD BATCH

12:35

15

DOWN A DARK HALL

14:20

15

THE DIVINE ORDER

16:05

15

AGAINST THE LAW

17:40

15

THE PERFECT DAUGHTER

19:20

12

HOLLY STAR

21:00

15

GOOD MORNING, VIETNAM

23:10

15

LIZZIE

Τρίτη

01:00

15

SPACEMAN

02:35

12

ABOVE THE SHADOWS

04:30

15

LOVE IS ALL YOU NEED?

06:35

12

HOLLY STAR

08:05

15

GOOD MORNING, VIETNAM

10:10

15

LIZZIE

12:00

15

SPACEMAN

13:35

12

ABOVE THE SHADOWS

15:35

15

LOVE IS ALL YOU NEED?

17:45

15

UNDER THE TREE

19:20

15

INCOMING

21:00

12

TRON

22:45

15

ACUSADA (THE ACCUSED)

Τετάρτη

00:45

15

BACKSTABBING FOR BEGINNERS

02:40

12

PRODIGAL GIRL

04:15

12

THE LUNCHBOX

06:15

15

INCOMING

08:00

12

TRON

09:45

15

ACUSADA (THE ACCUSED)

11:45

15

BACKSTABBING FOR BEGINNERS

13:40

12

PRODIGAL GIRL

15:15

12

THE LUNCHBOX

17:15

15

MERCURY PLAINS

19:10

12

…FIRST DO NO HARM

21:00

12

TRON: LEGACY

23:10

15

THE FREE WORLD

Πέμπτη

01:00

18

JIGSAW

02:35

18

MIDNIGHTERS

04:10

12

LUCKY

05:45

15

GRETA

07:30

12

…FIRST DO NO HARM

09:15

12

TRON: LEGACY

11:30

15

THE FREE WORLD

13:30

12

RUNAWAY ROMANCE

15:15

K

HERE COMES THE GRUMP

17:00

15

GRETA

19:00

K

SPLASH

21:00

15

SHORT FUSE

22:45

15

THE UPSIDE OF ANGER

Παρασκευή

00:45

12

ARMAGEDDON

03:15

15

LA REINA DE ESPANA (THE QUEEN OF SPAIN)

05:25

15

MY BLIND BROTHER

06:50

K

SPLASH

08:45

15

SHORT FUSE

10:15

15

THE UPSIDE OF ANGER

12:20

12

ARMAGEDDON

15:00

15

LA REINA DE ESPANA (THE QUEEN OF SPAIN)

17:15

15

MY BLIND BROTHER

19:00

15

TULLY

21:00

15

MODUS S01 (EP. 8)

22:00

15

CAPITAL (EP 1)

23:00

15

20th CENTURY WOMEN

Σάββατο

01:15

15

SURROGATES

03:00

12

THE REAL MVP: THE WANDA DURANT STORY

04:30

15

FOR LOVE OR MONEY

06:15

15

THE LOST WIFE OF ROBERT DURST

08:00

15

TULLY

09:45

15

20th CENTURY WOMEN

12:00

15

SURROGATES

13:45

12

THE REAL MVP: THE WANDA DURANT STORY

15:30

15

FOR LOVE OR MONEY

17:15

15

THE LOST WIFE OF ROBERT DURST

19:00

15

LBJ

21:00

15

AIR FORCE ONE

23:10

15

GOOD MORNING, VIETNAM

Κυριακή

01:15

12

ENCHANTED

03:05

15

THE COLOR OF MONEY

05:05

12

THE LONE RANGER

07:35

15

AIR FORCE ONE

09:45

15

GOOD MORNING, VIETNAM

11:50

12

ENCHANTED

13:45

15

THE COLOR OF MONEY

16:00

12

THE LONE RANGER

18:30

K

THE EMPEROR'S NEW GROOVE

20:00

15

CAPITAL (EP 1)

21:00

15

CRIMSON TIDE

Δευτέρα

23:00

K

OSCARS 2020: RED CARPET LIVE

03:00

K

OSCARS 2020 LIVE

07:00

12

PARIS PIEDS NUS (LOST IN PARIS)

08:30

15

CRIMSON TIDE

10:30

K

THE EMPEROR'S NEW GROOVE

12:00

12

MARJORIE PRIME

14:00

12

LUCKY

15:45

12

FINDING ALTAMIRA

17:30

K

BROTHER BEAR

19:00

K

OSCARS 2020: RED CARPET

21:00

K

OSCARS 2020

Τρίτη

01:00

15

BERLIN I LOVE YOU

03:00

12

UP CLOSE & PERSONAL

05:05

15

ARMED RESPONSE

06:45

K

BROTHER BEAR

08:15

12

PLEASE STAND BY

09:50

K

A MERMAID'S TALE

11:30

15

INTERROGATION

13:05

15

BERLIN I LOVE YOU

15:15

12

UP CLOSE & PERSONAL

17:30

15

ARMED RESPONSE

19:15

15

IDEAL HOME

21:00

18

STARSHIP TROOPERS

23:15

15

THE HAPPY PRINCE

Τετάρτη

01:05

K

SPLASH

03:00

15

FLEUVE NOIR (BLACK TIDE)

04:55

15

DOWN A DARK HALL

06:30

15

KODACHROME

08:15

15

IDEAL HOME

09:45

15

THE HAPPY PRINCE

11:30

K

SPLASH

13:20

15

FLEUVE NOIR (BLACK TIDE)

15:20

15

DOWN A DARK HALL

17:05

15

KODACHROME

19:00

15

BREAKDOWN

21:00

12

CHRONICLES OF NARNIA: LION, WITCH AND THE WARDROBE

23:25

15

AGAINST THE LAW

Πέμπτη

01:00

12

TRON

02:45

18

MARA

04:30

15

UNWANTED GUEST

06:00

15

20th CENTURY WOMEN

08:10

12

CHRONICLES OF NARNIA: LION, WITCH AND THE WARDROBE

10:30

15

AGAINST THE LAW

12:00

12

TRON

13:45

K

LINO

15:30

15

UNWANTED GUEST

17:05

15

20th CENTURY WOMEN

19:15

15

THE PERFECT DAUGHTER

21:00

15

BELOVED

Παρασκευή

00:00

15

AIR FORCE ONE

02:15

12

TRON: LEGACY

04:30

15

GOOD MORNING, VIETNAM

06:35

15

BELOVED

09:30

15

AIR FORCE ONE

11:35

12

TRON: LEGACY

13:45

12

A HARVEST WEDDING

15:20

12

RUNAWAY ROMANCE

17:00

15

GOOD MORNING, VIETNAM

19:10

12

THE LUNCHBOX

21:00

15

CAPITAL (EP 1)

22:00

15

CAPITAL (EP 2)

23:00

15

CRIMSON TIDE

Σάββατο

01:00

15

SHORT FUSE

02:35

15

THE FREE WORLD

04:30

12

ARMAGEDDON

07:15

12

THE LUNCHBOX

09:10

15

CRIMSON TIDE

11:15

15

SHORT FUSE

13:00

15

THE FREE WORLD

15:00

12

ARMAGEDDON

17:35

K

THE EMPEROR'S NEW GROOVE

19:00

K

OSCARS 2020: RED CARPET

21:00

K

OSCARS 2020

Κυριακή

01:00

12

…FIRST DO NO HARM

02:45

15

SPACEMAN

04:20

15

BACKSTABBING FOR BEGINNERS

06:10

15

1945

07:50

12

LUCKY

09:30

15

EL FUTBOL O YO (MY LOVE OR MY PASSION)

11:20

12

…FIRST DO NO HARM

13:05

15

SPACEMAN

14:45

15

BACKSTABBING FOR BEGINNERS

16:40

15

1945

18:25

12

PRODIGAL GIRL

20:00

15

CAPITAL (EP 2)

21:00

12

FLORENCE FOSTER JENKINS

23:00

15

MEN DON'T CRY

Δευτέρα

00:45

15

LOVE IS ALL YOU NEED?

02:50

15

UNDER THE TREE

04:20

15

SURROGATES

05:50

15

9/11

07:20

12

PRODIGAL GIRL

08:50

12

FLORENCE FOSTER JENKINS

10:40

15

MEN DON'T CRY

12:20

15

LOVE IS ALL YOU NEED?

14:25

15

UNDER THE TREE

16:00

15

SURROGATES

17:35

15

9/11

19:15

12

THE REAL MVP: THE WANDA DURANT STORY

21:00

15

THE ROCK

23:20

15

FOR LOVE OR MONEY

Τρίτη

01:00

18

MIDNIGHTERS

02:35

15

GRETA

04:15

15

MERCURY PLAINS

06:00

15

TULLY

07:45

15

THE ROCK

10:15

15

FOR LOVE OR MONEY

12:00

K

HERE COMES THE GRUMP

13:45

15

GRETA

15:35

15

MERCURY PLAINS

17:30

15

TULLY

19:15

15

THE DIVINE ORDER

21:00

12

THE LONE RANGER

23:35

15

BELOVED

Τετάρτη

02:30

15

MY BLIND BROTHER

04:00

15

THE LOST WIFE OF ROBERT DURST

05:30

15

AIR FORCE ONE

07:35

12

THE LONE RANGER

10:15

15

BELOVED

13:20

15

MY BLIND BROTHER

15:00

15

THE LOST WIFE OF ROBERT DURST

16:45

15

AIR FORCE ONE

19:00

12

AMERICAN WRESTLER:THE WIZARD

21:00

12

ENCHANTED

22:50

12

UP CLOSE & PERSONAL

Πέμπτη

00:55

18

STARSHIP TROOPERS

03:05

K

SPLASH

04:55

15

CRIMSON TIDE

06:50

12

AMERICAN WRESTLER:THE WIZARD

08:45

12

ENCHANTED

10:30

12

UP CLOSE & PERSONAL

12:35

K

BROTHER BEAR

14:05

15

IDEAL HOME

15:40

K

SPLASH

17:35

15

CRIMSON TIDE

19:35

K

THE EMPEROR'S NEW GROOVE

21:00

12

SIGNS

23:00

15

BREAKDOWN

Παρασκευή

01:00

12

CHRONICLES OF NARNIA: LION, WITCH AND THE WARDROBE

03:30

12

TRON

05:15

15

INTERLUDE IN PRAGUE

07:05

K

THE EMPEROR'S NEW GROOVE

08:30

12

SIGNS

10:30

15

BREAKDOWN

12:30

12

CHRONICLES OF NARNIA: LION, WITCH AND THE WARDROBE

15:00

12

TRON

17:00

15

INTERLUDE IN PRAGUE

19:00

15

STICKY NOTES

21:00

15

CAPITAL (EP 2)

22:00

15

CAPITAL (EP 3)

23:00

12

FLORENCE FOSTER JENKINS

Σάββατο

01:00

15

BUDAPEST

02:45

15

POCKET LISTING

04:20

12

TRON: LEGACY

06:25

15

DOWN A DARK HALL

08:05

15

STICKY NOTES

09:45

12

FLORENCE FOSTER JENKINS

11:35

15

BUDAPEST

13:20

15

POCKET LISTING

15:00

12

TRON: LEGACY

17:10

15

DOWN A DARK HALL

18:50

15

BERLIN I LOVE YOU

21:00

12

WILLOW

23:15

15

THE ROCK

Κυριακή

01:45

12

FINDING ALTAMIRA

03:30

15

THE PERFECT DAUGHTER

05:15

15

BERLIN I LOVE YOU

07:30

12

WILLOW

10:00

K

OSCARS 2020: RED CARPET

12:00

K

OSCARS 2020

16:00

15

THE ROCK

18:20

12

FINDING ALTAMIRA

20:00

15

CAPITAL (EP 3)

21:00

15

DALLAS BUYERS CLUB

23:00

18

JIGSAW

Δευτέρα

00:35

15

THE DINNER

02:35

15

UNWANTED GUEST

04:05

15

SHORT FUSE

05:35

15

BELOVED

08:30

15

DALLAS BUYERS CLUB

10:30

15

THE DINNER

12:30

15

UNWANTED GUEST

14:05

15

SHORT FUSE

15:45

15

BELOVED

18:45

15

THE PROMISE

21:00

15

THE VILLAGE

23:00

15

9/11

Τρίτη

00:30

18

MARA

02:10

15

20th CENTURY WOMEN

04:15

15

THE FREE WORLD

06:00

15

SPACEMAN

07:35

15

THE PROMISE

09:50

15

THE VILLAGE

11:45

15

9/11

13:30

15

20th CENTURY WOMEN

15:40

15

THE FREE WORLD

17:30

15

SPACEMAN

19:15

15

1945

21:00

12

ARMAGEDDON

23:35

12

LUCKY

Τετάρτη

01:15

12

THE REAL MVP: THE WANDA DURANT STORY

02:45

15

GOOD MORNING, VIETNAM

05:00

12

WISHIN' AND HOPIN'

06:30

15

1945

08:05

12

ARMAGEDDON

10:35

12

LUCKY

12:10

12

THE REAL MVP: THE WANDA DURANT STORY

13:40

15

GOOD MORNING, VIETNAM

15:50

12

WISHIN' AND HOPIN'

17:25

15

MEN DON'T CRY

19:15

15

MATCH

21:00

12

INTO THE WOODS

23:10

15

SURROGATES

Πέμπτη

00:45

12

THE LONE RANGER

03:20

15

TULLY

05:00

12

FLORENCE FOSTER JENKINS

07:00

15

MATCH

08:40

12

INTO THE WOODS

10:50

15

SURROGATES

12:25

12

THE LONE RANGER

15:00

15

TULLY

16:45

12

FLORENCE FOSTER JENKINS

18:45

15

WARSAW '44

21:00

15

THE COLOR OF MONEY

23:05

15

BACKSTABBING FOR BEGINNERS

Παρασκευή

00:55

12

ENCHANTED

02:45

12

WILLOW

05:00

15

THE ROCK

07:15

15

THE COLOR OF MONEY

09:15

15

BACKSTABBING FOR BEGINNERS

11:10

12

ENCHANTED

13:00

12

WILLOW

15:15

K

BROTHER BEAR

16:45

15

THE ROCK

19:05

15

EL FUTBOL O YO (MY LOVE OR MY PASSION)

21:00

15

CAPITAL (EP 3)

22:00

15

CAPITAL (EP 4)

23:00

15

DALLAS BUYERS CLUB

Σάββατο

01:00

12

SIGNS

02:50

15

MERCURY PLAINS

04:30

12

CHRONICLES OF NARNIA: LION, WITCH AND THE WARDROBE

06:50

15

IDEAL HOME

08:30

15

EL FUTBOL O YO (MY LOVE OR MY PASSION)

10:30

15

DALLAS BUYERS CLUB

12:30

12

SIGNS

14:30

12

CHRONICLES OF NARNIA: LION, WITCH AND THE WARDROBE

17:00

15

IDEAL HOME

19:00

15

GRETA

21:00

12

UP CLOSE & PERSONAL

23:10

15

THE VILLAGE

Κυριακή

01:00

18

RISE OF THE FOOTSOLDIER 2

02:50

12

AMERICAN WRESTLER:THE WIZARD

04:45

15

INTERROGATION

06:15

15

GRETA

Πέμπτη